Zaman ve Konum Bağımsız İzlenebilirlik

Araç takip sistemlerinin Taşıma Yönetim Sisteminde (TMS) izlenebilirlik açısından birçok önemli görevi vardır. Sürücüyle iletişimde kalarak cihazlar üzerinde mesaj, iş emri gönderebilir, hız, yön, sürüş saatleri gibi önemli bilgileri takip edebilirsiniz. Verilerinizi kayıt altına alarak geçmişe dönük karşılaştırmalar yapabilir, gelişmiş raporlamalar ile karar alma süreçlerinizi daha analitik yönetebilirsiniz.

Araç takip sisteminin iş süreçlerinize katkıları nelerdir?

Yüke dayalı planlama
Gerçek zamanlı izlenebilirlik artışı
Dağıtım seviyesi artış
Daha verimli ulaşım planlaması
Cezalarda azalma
Lastik sırt ömründe artış

Daha gelişmiş sürüş stili
Profesyonel çalışma süresi yönetimi
Araç durma süresinde azalma
Daha verimli bakım ve onarım planlaması
Genel güvenliği artışı
Mevzuata uygunluk

IoT ve Big Data ile Rekabet Avantajı

Filo takibinde kullanılacak araç takip sistemleri iş süreçlerinde verimlilikten maliye birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Yer ve zaman fark etmeksizin tek ekrandan takip edebileceğiniz filonuzda sürücülere iş emri gönderebilirsiniz. Kağıt işlerinizi hızlandırır, verilen her kararı ofisinizden takip edebilirsiniz.

Uzaktan programlanabilme özelliğine sahip olan cihazlar ile aracınızdan gelecek olan bilgileri dilediğiniz gibi ayarlayabilir, yurtiçi ve yurtdışı operatörlere göre değişik konum periyotları ve alınacak diğer bilgileri belirlenebilmektedir.

SOFTTRANS®’ın uluslararası ve yurtiçi taşımacılık yönetimi ve filo yönetimi uygulamaları ile entegre olarak çalışan araç takip sistemi cihazlarında SOFTTRANS® içinden oluşturulan iş emirleri araçlara gönderilebilmektedir.
İş emri içinde yer alan konum bilgileri ile konum bilgisine sürücünün navigasyon yapması sayesinde adres arama sıkıntısı da ortadan kalkmaktadır. İş emri adımlarının tamamlanması ile her bir etkinliğin başlangıç ve bitiş zamanları, teslimat ve varsa hasar bilgileri, konum bilgileri, yakıt tüketimi ve km bilgilerinin SOFTTRANS®’a iletilmesi ile gerçek zamanlı veri toplanmakta ve izlenebilirlik sağlanmaktadır. Kayıt altına aldığınız verilerinizi gelişmiş raporlamalara dönüştürerek yakıt tasarrufu yapabilir, SOFT ERP üzerinden CO2 salınımını takip edebilirsiniz.

Aracın yol bilgisayarında olması durumunda izlenebilir bilgiler:

  • Hız ve devir bilgisi
  • Motor sıcaklığı
  • Yakıt seviyesi
  • Motor çalışma süresi
  • Yön bilgisi
  • Kullanılan yakıt miktarı
  • Frene basıldı bilgisi
  • Gaza basılma oranı
  • Sürücü çalışma-dinlenme durumları
  • Aşırı hız

Sanal sunucuların yönetimi ve koordinasyonu SOFT tarafından sağlanır. Standart bir yedekleme hizmeti, tüm sunucular için 4 haftalık geri dönüşümlü günlük görüntü yedeklemesi oluşturmaktadır.

Deneyimli SOFT personeli tarafından verilen yazılım danışmanlığı ve eğitimler, SOFT uygulamalarının doğru ve verimli kullanılmasını sağlar.

Müşterilerimiz Yardım Masası’na telefon veya e-posta ile ulaşabilir, sorunlarını bildirerek talepte bulunabilir veya bilgi alabilir.