SOFT Cloud Server Hosting

Hosting Ne Demek?

Sunucuların, satın alma işlemi olmadan size tahsis edilerek uzman ekipler tarafından kesintisiz olarak yönetildiği ortamdır.

GÜVENLİK

Veri merkezinde müşterilerimize ayrı özel kaynaklar atanmaktadır ve bu özel kaynaklara, yalnızca SOFT’un ve müşterinin kendisinin erişimine açılmaktadır.

PERFORMANS

Tüm iş süreçleriniz verimli ve kesintisiz olarak profesyonel ekiplerce sürdürülmektedir.

SOFT Cloud Server Security

ZAMAN

Sorun yaşandığı takdirde SOFT 7/24 hizmet sağlayarak anında çözüm sağlamaktadır.

MALİYET

Teknolojik alt yapı ve cihazlarının satın alma ve yenileme maliyetleri yüksektir. Veri Merkezi, uygun maliyetler ile verilerinizi saklamaktadır.

SOFT Cloud Services

Bakım Hizmeti Kapsamında Aşağıdaki İşlemler Yapılmaktadır

 • Sunucu Windows Güncellemelerinin kontrol edilmesi ve yapılması
 • Performans kontrolleri ve iyileştirmelerin yapılması
 • Olası yeni kaynak ihtiyaçlarının saptanarak müşterilerimize bildirilmesi
 • Yedekleme işlemlerinin kontrol edilmesi
 • SOFT ve Exchance Uygulama veri tabanlarının bakımlarının yapılması
 • Terminal Hizmetleri, SOFT Uygulama Sunucusu ve External Sunucularda geçici dosyaların kontrol edilmesi ve otomatik olarak silinmesi

Sanal Sunucular ile Birlikte Alınan Hizmetlerin Tanımı

1 Adet IP Adresi, Firewall Hizmeti ve AntiVirüs Hizmeti

Sunucuya 1 adet IP adresi tahsisi edilmesi, Güvenli Erişim Yönetimi, Virüslere karşı koruma ve performans ayarlarının yapılması.

7×24 Sistem Destek Hizmeti

Sunucu, uygulama bazlı saati yardım taleplerine cevap verilmesi.

4 Hafta Geriye Dönülebilen Günlük İmaj Yedeklemesi

Sanal sunucular açık ve çalışır durumda iken Veri Merkezi içindeki farklı bir disk kümesi üzerine 4 hafta geriye ulaşılabilecek periyotta imaj bazlı yedek alınması. Bu yedeklerin yine alındığı şekilde çalışan sunucu halinde veya dosya bazlı olarak geri dönülmesi.

Aylık Yedeklerin Kartuşa Yazılması Hizmeti

SOFT Uygulamalarının tüm bileşenlerinin ay sonunda kartuşa yazılması ve bu kartuşun Banka Kasası’nda arşivlenmesi için Müşteriye teslim edilmesi. Bu hizmette her ay kullanılacak kartuş medya ücreti de müşteriye fatura edilmektedir.

Sunucu Yönetimi (Güncelleme, Bakım, Destek vs)

Windows güncellemelerinin düzenli takip edilmesi ve yüklenmesi. Mevcut performans ve kaynakların kontrol edilerek gerekli ise düzenleme yapılması. Sunucu ve uygulamaların 7/24 düzenli çalışmasının koordine edilmesi ve sağlanması.

Detaylı Sunucu Durum İzleme Hizmeti (Monitoring)

Olası arıza veya hata durumlarının geriye dönük incelenebilmesi için geçmiş durumların anlaşılabilir raporlarla takip edilebilmesi ve yorumlanmasının sağlanması.

SOFT Veri Tabanı Yönetimi ve Bakımı Hizmeti

SOFT Uygulama Veri Tabanlarının düzenli olarak kontrol edilmesi. Performans ve kesintisiz çalışma için gerekli bakımların düzenli olarak yapılması.

EXCHANGE Veri Tabanı Yönetimi ve Bakımı Hizmeti

SOFT Uygulama Veri Tabanlarının düzenli olarak kontrol edilmesi. Performans ve kesintisiz çalışma için gerekli bakımların düzenli olarak yapılması.

Server Cloud Soft

Hangi SOFT Uygulamaları Bulut Ortamına Kurulabilir ve Çalıştırılabilir?

 • SOFTRANS®
 • SOFTFİNANS
 • SOFTARAYÜZ
 • SOFTE-BELGE
 • SOFTMOBİL
Contact SOFT
  Sanal sunucuların yönetimi ve koordinasyonu SOFT tarafından sağlanır. Standart bir yedekleme hizmeti, tüm sunucular için 4 haftalık geri dönüşümlü günlük görüntü yedeklemesi oluşturmaktadır.

  Deneyimli SOFT personeli tarafından verilen yazılım danışmanlığı ve eğitimler, SOFT uygulamalarının doğru ve verimli kullanılmasını sağlar.

  Müşterilerimiz Yardım Masası’na telefon veya e-posta ile ulaşabilir, sorunlarını bildirerek talepte bulunabilir veya bilgi alabilir.