İYS Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Posted by melis
Category:

İYS NEDİR?

İleti Yönetim Sistemi Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe alınan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik’e uygun olarak; Hizmet sağlayıcılar’ın arama, mesaj ve e-posta gibi farklı tipte ileti izinlerini saklayıp yönetebilecekleri, alıcıların verdikleri izinleri görüntüleyip kaldırabilecekleri, izinsiz gönderimleri şikâyet edebilecekleri, kamunun ise ileti şikâyetlerini ve şikâyete konu iznin durumunu görüntüleyebilecekleri, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden hizmet verecek, tüm izinleri zaman damgasıyla kayıt altına alıp güvenli biçimde saklayacak ulusal veri tabanı sistemidir. (iys.org’dan alıntıdır).

İleti Yönetim Sistemi (İYS) neden kullanılmalıdır?

Yapılan sesli arama, gönderilen E-posta ve SMS’lerin denetim sistemi olan İYS, kanun ve mevzuatlar doğrultusunda ticari amaç ile gönderilen iletilerin kişisel ve kurumsal haklar çerçevesi içerisinde, kişi ve kuruluşlara ret hakkı doğurur. Sistem, kişi ve kuruluşların alacakları iletilere karar verme hakkını korumaktadır.

Kişi veya kurumlar ileti almak istemediği firma veya kuruluşları reddetme hakkına sahiptir. Ticari amaç ile ileti göndermek isteyen firma ve kuruluşların alıcının hakları doğrultusunda İleti Yönetim Sistemi’ne bildirmesi gerekmektedir. Bu nedenle gönderi yapacak firma ve kuruluşlar, alıncıların onayına sunmak için İYS sistemine yükler.

SOFT İYS neler yapar?

SOFT İleti Yönetim Sistemi ile tüm izinlerinizi yönetebilirsiniz. Toplu izin yüklemeleri için kullandığınız CRM programları içerisinden CSV formatı oluşturabilir ve izinleri tekli veya toplu yükleyebilirsiniz. İzin alımlarınız için SOFT İYS içerisinden gönderim durumlarını takip edebilir, hatalı girişlerin tespitlerini yapabilirsiniz. İzinleri tarih aralıkları ile veya filtreleme yaparak izin durumlarını sorgulayabilirsiniz.

SOFT İYS uygulaması diğer SOFT uygulamaları gibi kanun ve mevzuatların gerekliliklerine uygun olarak geliştirilmiştir. SOFT CRM ile entegre çalışmaktadır. SOFT CRM uygulaması üzerinden toplu mail gönderimi yaparken, SOFT İYS üzerinden izin kontrolleri sağlayabilirsiniz. Reddedilen izinler için 3 iş günü içinde aksiyon alınması gerekmektedir, düzenli takip gerektiren bu sistemde SOFT İYS sayesinde takip kolaylığı önemli düzeyde artarken, hata oranı azalır.

Detaylı bilgi almak için pazarlama ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.